אסטרטגיה ופיתוח ארגוני

כולנו חווים על בשרנו את קצב השינויים שסביבנו. הסביבה העסקית; הטכנולוגיה; הלקוחות; העובדים וגם אנחנו – המנהלים, חווים את עולם ה VUCA במלוא עוצמתו. האתגרים עימם מתמודד הארגון ומנהליו משתנים וגדלים, ולכן נדרש מאתנו לבנות תשתית מותאמת, שתצליח להתמודד עם האתגרים החדשים בצורה הטובה ביותר, כך שהארגון יצליח לעמוד בכל היעדים שהגדיר לעצמו.

התאמת הארגון, ובניית התשתיות המתאימות היא מלאכה מורכבת, הדורשת מיקוד ומאמץ ניהולי רב. החל מהבנת הכיוון הנכון אליו הולכים; גיבוש האסטרטגיה המתאימה והתוכנית הנגזרת ממנה; בניית המבנה והתהליכים המותאמים לכך; והכי חשוב – להטמיע את השינוי. בסופו של יום – אנחנו צריכים לדאוג שהדברים יקרו.

בכדי להבטיח שכל זה יקרה, אנו מציעים את הליווי שלנו לארגון ולמנהליו. אנו רוצים לאפשר לכם להמשיך לנהל את הארגון והעובדים באופן שוטף, ולהבטיח כי השינוי אותו הארגון נדרש לעבור – אכן יקרה, במהירות וביעילות. 

לשם כך, אנו מעמידים צוות יועצים מנוסה, שליוו ארגונים בתהליכים דומים וכמנהלים הובילו תהליכי שינוי. בכך, נוכל לספק לך את השקט והבטחון שתשתיות הארגון יהיו מותאמות לאתגרים הנוכחיים והעתידיים העומדים בפניך.

תפישת העולם שאנו מביאים הינה הטמעתית. בסוף, הדברים צריכים לקרות. ולכן התהליך הינו תוצאתי, מהיר וגמיש, מבוסס על שיטות עבודה מוסדרות.

 • בבסיס השיטה שלנו מצויה ההבנה כי שינוי דורש ניהול ותשומת לב. חיזוק יכולות הארגון מחייב הסתכלות מערכתית-אינטגרטיבית על כלל התחומים הרלבנטיים, בכדי שבסופו של תהליך, הארגון ייצא מחוזק ומצליח.

   

  • ניהול השינוי – התבססות על המתודולוגיה הייחודית שלנו, המאפשרת בחינה מתמדת של התקדמות התהליך אל מול היעדים המוגדרים; מתן תגובות מהירות ואפקטיביות לקורה בשטח; חיבור כל הדרגים לשינוי ועוד
  • חיבור כל בעלי העניין– יצירת קב' עבודה הטרוגניות, שיאפשרו הבאת הצרכים והאתגרים האמיתיים, והתבססות על אותם כוחות בכדי לייצר את הפתרונות הנכונים ביותר לארגון
  • איתור מוקדי השינוי המרכזיים והתמקדות ביצירת שינוי משמעותי בהם
  • ניהול המידע – זיקוק המידע הניהולי הנדרש להצלחת המהלך, במידת הצורך בניית דש בורדים רלבנטיים
  • שיפור תהליכים – הסתכלות מעמיקה על התהליכים המרכזיים הנוגעים להצלחת מהלךוו עדכונם בהתאם לצרכים
  • חיזוק תשתיות הניהול – ליווי המנהלים בתהליך, בשני אופנים – כיצד להוביל את השינוי, וחיזוק היכולות הניהוליות הרלבניות להצלחה
  • מיפוי ואבחון הסביבה הארגונית והעסקית

  הבנת האתגרים העסקיים הנוכחיים והעתידיים, מיפוי חוזקות הארגון והפערים הקיימים אל מול האתגרים.

  • הגדרת כיווני הפעולה

  הגדרה מדויקת של האסטרטגיה המתאימה והנכונה לארגון, בכדי להביא להצלחה מירבית

  • תכנית פעולה לשינוי 

  החיבור בין הכיוון אליו הארגון מעוניין ללכת ובין הפערים והחוזקות הארגוניים – הוא תכנית העבודה. בנייה של תכנית מפורטת, הלוקחת בחשבון את כל המרכיבים הנדרשים, בכדי שבסופו של דבר – השינויים הנדרשים יקרו, ויעבדו

  • הטמעה ויישום 

  בהתבסס על המתודולגיה שלנו, צוות יועצים מנוסה אמון על ליווי המנהלים והעובדים, וחיזוק היכולות בכל הרבדים הנדרשים. ההטמעה מוכוונת ליישום מהיר, תוך מתן מענה לכלל התרחישים שעשויים לעלות במהלך הדרך

 • המגזר החברתי ממלא תפקיד מרכזי בישראל. אפקט-טיב רואה חשיבות רבה בהנחלת ושילוב ידע והטמעת כלים ניהוליים המשמשים את המגזר העסקי בעבודת הארגונים במגזר זה. צוות המומחים של אפקט-טיב מסייע לאמץ דפוסי פעולה אפקטיביים.

  בנית תשתית ניהולית זו מאפשרת עבודה מקצועית ואפקטיבית המקדמת את השגת החזון והמטרות של הארגונים החברתיים בישראל.  

  הפעילות כוללת עבודה עם הדרגים השונים (הנהלה בכירה, דרגי ביניים, בוגרים ומתנדבים) ונוגעת בבניית חזון ואסטרטגיה , ייעוץ תפעולי וארגוני, מדידה והערכה, ייעוץ שיווקי, שינויים ארגונים מבוססי פעילויות מניבות הכנסה , בנית תוכניות עבודה שנתיות, בנית קהילת בוגרים ועוד. 

  אפקט-טיב מלווה לאורך זמן ובהצלחה ארגונים ועמותות כגון: גדולים מן החיים, ויצ"ו, עולים ביחד,  AV ישראל, עמותת פרקינסון, ועוד. 

למידע נוסף - צרו קשר

  תחומים נוספים