חזרה לשגרה אחרי חופשה

כאשר אנו חוזרים מחופשת חג ארוכה אנו בדר"כ "נוחתים" אט-אט על הקרקע בחזרה אל השגרה. כבני אדם, יש לנו רצון מולד ל'נורמליות' – לשגרה. ברגע שישנה הפסקה מהשגרה היומיומית, זו הזדמנות מצויינת למלא מצברים, לתת למוח ולנפש לחוות דברים שמחוץ לשגרה היומית ולהתמלא באנרגיות. אמנם המשרד נחשב למקום בו מתקיימת פרודוקטיביות, תרבות, שיתוף פעולה, צמיחה […]

כאשר אנו חוזרים מחופשת חג ארוכה אנו בדר"כ "נוחתים" אט-אט על הקרקע בחזרה אל השגרה. כבני אדם, יש לנו רצון מולד ל'נורמליות' – לשגרה. ברגע שישנה הפסקה מהשגרה היומיומית, זו הזדמנות מצויינת למלא מצברים, לתת למוח ולנפש לחוות דברים שמחוץ לשגרה היומית ולהתמלא באנרגיות.

אמנם המשרד נחשב למקום בו מתקיימת פרודוקטיביות, תרבות, שיתוף פעולה, צמיחה ורכישת כישרונות, אך כאשר ישנה חופשה ארוכה השוברת את השגרה, לעיתים החזרה אליה קצת איטית ומסורבלת, כזו הדורשת יותר תשומת לב ופוקוס על מנת לחזור למסלול.

עם זאת, ישנם ארגונים שהחזרה לשגרת העבודה היא יותר מיידית ומהירה. הנה כמה דברים שניתן לשפר בארגון על מנת לחזור לשגרה באופן יותר רציף, ומבלי לפגוע באנרגיות של העובדים:

עבודה מבוססת תוצאות OKR

אנו למדים שכאשר ארגונים וחברות מתנהלות בעבודה המבוססת תוצאות OKR עם אסטרטגיית ניהול יעדים כדי ליצור התאמה בין מנהלים, צוותים ועובדים (גם אם הם לא נמצאים פיזית במשרד), קל להם לחזור באופן "חלק" יותר לשגרה היומית.

לוודא שהכלים הטכנולוגיים לתקשורת עובדים בצורה חלקה

לא משנה איך נראית סביבת ה-תקשורת של הארגון, בין אם הארגון תומך בעבודה מרחוק, או ב-משרדים, או שניהם, הארגון צריך להיות מסוגל לראות את הכל מנקודת מבט אחת. ברגע שלארגון יש את היכולת הזו, הוא יכול בכל זמן נתון לשים את האצבע באופן מדויק על המשימות השוטפות ולהחזיר את הצוותים לעבודה שוטפת במהירות וביעילות, גם לאחר חופשות ארוכות.

העלאת מיומנות – UpSkilling

היכולת לרכוש מערכי מיומנויות חדשות ומהירות היישום בעבודה הפכו לגורם חשוב יותר ויותר ביכולת התעסוקה. מיומנויות כגון יכולת הסתגלות של מעסיקים ועובדים, שימוש נרחב בכלי פגישות ויישומי שיתוף פעולה, יסייעו לעסקים לעבור ממצב "חופשה" למצב "עבודה" באופן שוטף יותר.

תקשורת היא ערך עליון

חיוני שיהיה דיאלוג ברור בין מעסיקים לעובדים תוך הגדרה ברורה של היעדים. כל חופשה ארוכה של הארגון או של אחד העובדים מדגישה את הצורך בתקשורת ובגמישות בתוך ארגון, כך שיוכל להסתגל במהירות ולהבטיח המשכיות עסקית מיידית וחלקה.

שתהיה חזרה לשגרה פורה ומהנה.